Комплексне оснащення в молодшу школу

0

Традиційне та сучасне обладнання для НУШ

Нова Українська Школа, це місце, де дитина вчиться здобувати знання та вміти їх використовувати впродовж подальшого життя. Це докорінно відрізняється від того, що вчили їх батьки: завчали блоки непотрібної теорії і забували.

Хоча, заради справедливості все ж слід сказати, що така система мала свої плюси. Але, час змінюється, світ стає динамічнішим, технології змінюють ринок праці та спосіб навчання і виникає необхідність йти в ногу з сьогоденням.

Проте на відмінну від школи минулого школа майбутнього це максимально оснащені кабінети, в яких діти будуть активно і з користю проводити час.

Раніше, коли дитина йшла в школу, їй купували «готувальню», яка була багатофункціональною, але НУШ пропонує великий вибір комплектів і девайсів, які в багато разів якісніші і корисніші.

Отож є сенс познайомитись із начинням для освітніх кабінетів ближче.

Для зручності поділимо їх на розділи, відповідно до освітніх галузей.

Мовно-літературна освітня галузь

Галузь, в якій вивчаються літери, тексти, мовленнєва діяльність, тобто це мова і література (іншомовна також).

Дидактичні магнітні картки з літерами, розділовими знаками дозволяє вивчати літери, складати склади, набір таблиць для збільшення кута розвитку. Для мовленнєвого розвитку дитини, для того зв’язного мовлення, для уміння складати тексти із простих речень прекрасно підійдуть літературні кубики, лото, кубики із сюжетними малюнками. Комплекти розраховані на різну кількість учнів, так і на індивідуальну роботу.

Іншомовні набори різноманітні: магнітні картки із абеткою, лото, гуртові ігри, набір із різноманітних фігурок, які поділені на кольори, теми та розвивають дрібну моторику у школярів. Значну увагу слід приділити рольовим та колективним іграм, в яких діти вчаться спілкуватись, співпрацювати і вивчати мову.

Математична освітня галузь

Тут усе зрозуміло, математика-цариця наук і наборів для її вивчення дуже великий вибір.

Магнітні картки – цифри, математичні знаки, таблиці, це дозволяє швидко і якісно опрацювати матеріал і закріпити їх у прикладний спосіб. Тобто вчителеві і батькам не потрібно майструвати картки із звуками, щоб в подальшому цілий рік робити звуко-буквенний аналіз. Достатньо придбати в клас такі магнітні картки і магнітний планшет і урок перетворюється в гру.

Комплекти для геометрії – геометричні фігури плоскі, у з-d варіанті для опрацювання теми про розміщення предметів у просторі і на площині, набори для вивчення дробів, годинники, палички Кюізінера для лічби, набори для вивчення складу числа, сотенний квадрат, контрольно-вимірювальні терези. Це все урізноманітнить уроки, дозволить вивчати теми «лічба» в межах 100 і 1000, «дроби», дасть наочне уявлення про геометрію.

Знову ж таки варто звернути увагу на математичні ігри: лото, доміно, розвивальні ігри Воскобовича, усе це дасть зможу школярам корисно і цікаво провести навчальний процес.

Природнича освітня галузь

Природнича освітня галузь – це географія, біологія, хімія, фізика, географія. «Яке відношення це має до початкової школи?», – запитаєте ви. Не слід забувати, що НУШ це насамперед інтегроване навчання, коли немає різкого переходу між рівнями навчання, а на початковому рівні діти вивчають природничі науки, вчаться вирішувати різноманітні ситуації.

Варто звернути увагу на моделі – Земля, Глобус, Тіло людини, Сонячна система, також набори: магнітні «Природознавство», Фрукти, Овочі, Гриби, Тварини, Коренеплоди і звичайно ж такі потрібні прилади – мікроскоп, лупа, магніти, мірний посуд.

Набір «Олівці» з різноманітними фігурками, що поділяється по професіях людей. Це цікаво, корисно, розвиває фантазію і перекривається із мовною освітньою галуззю.

Технологічна освітня галузь

Технології це майбутнє, тому не варто економити на навчальних комплектах. Звичайно, конструктори це основа всіх основ, від найпростіших до таких, що можна сконструювати різноманітні моделі. Конструктори розвивають просторову уяву, вміння проектувати та розраховувати свої дії наперед. Це просто дивовижний і універсальний спосіб навчання, який можна використовувати не лише в технологічній галузі, але й в інших.

Набори: STEM-набір активних магнітів, «Магнітний шлях для кульки», «Вивчення магнітних властивостей, познайомлять дітей із поняттями магнетизму, дозволять практично побачити і змайструвати самому модель, для вирішенні поставленої задачі.

Багато комплектів, які у вигляді гри дозволяють навчити учнів творчості, товариському духу, уміння командної гри, підняти інформаційно-комунікаційну компетентність.

Набори для вивчення різноманітних механізмів, відповідають принципам STEM-освіти та дозволяють робити цілі проекти. Для молодшої школи важливо подавати матеріал не скучними блоками теорії, а через гру, змагання, проекти, вчити нового і корисного.

Інформатична освітня галузь

Інформатична галузь науки відповідає за уміння планувати, дає початкові знання для вивчення інформатики на базовому рівні, насамперед це уміння побудови алгоритмів, це основа мов програмування. Насправді це потужний розвиток логіки.

До комплектів цієї галузі належать магнітні картки – просто сукупність різноманітних стрілочок, які наочно демонструють складання алгоритму. Гра з магнітними планшетами дозволяє закріпити вивчене, навчити кодуванню, критичному мисленню, згадати математику.

Цікавий і корисний набір – «робо-миша», це поле-конструктор і миша, яку можна запрограмувати для проходження нею заданого шляху. Це дійсно весело, цікаво і пізнавально. Та не дивлячись на те, що основи інформатики вивчаються тільки з другого класу – цей набір варто використовувати з першого класу для розвитку критичного мислення та тренування в побудові логічних послідовностей.

Соціальна і здоров’язбережна освітня галузь

Для початкової школи це фактично предмет «Я у світі», який дає початок біології, географії, зоології, людині, БЦЖ, валеології.

Показувати картинки в книгах, при вивченні тіла людини це трішки нудно, а от дати змогу дітям розібрати-зібрати-торкатись моделі серця, скелету, органів, мозку це досвід.

Комплект магнітних карток складається із наборів: «Емоції», «Знаки», «Транспорт», «Домашня техніка», «Шкільне знаряддя», «Ігри», «Іграшки», Фрукти, овочі, ягоди» і можуть бути використані для навчання.

На що слід звернути увагу, так це на набір «Все про сім’ю і мене», що містить 72 фігурки (фактично сім’я із домашніми улюбленцями). На мою думку це неймовірний матеріал, з його допомогою можна вивчити – математику, мовлення, мову, більш того, з його допомогою вчитель може відпрацьовувати ситуації, тим самим даючи дітям дати виплеск емоції через гру. Для уважного педагога цей набір може бути допомогою при психологічних проблемах у дитини, тому що при програванні певних ситуацій можна помітити негаразди у діток.

Мистецька освітня галузь

Мистецтво є важливою складовою гармонійного розвитку дитини. Фактично, STEAM-освіта, це теж саме, що і STEM, але буква А тут відповідає мистецтву (Art).

Репродукції картин, відтворення та прослуховування класичних композицій, таблиці кольорознавства, набір геометричних фігур для відливання виробів з гіпсу, комплект маракасів, усе це дозволяє ввести дітей в світ мистецтва, скульптури, сприйняття кольорів і їх змішування.

Важливо відмітити те, що майже умі навчальні засоби достатньо яскраві, мають приємну поверхню, що доцільно для тактильного розвитку, мають різної величини деталі, тому йде постійний розвиток дрібної моторики. Біль того, більшість з них розраховані як на групову діяльність так і індивідуальну.

Можливо, та маленька «готувальня» школярика 20 століття давала хороший політ фантазії, але користуючись сучасним обладнанням 21 століття для початкової школи, діти опановують ті знанні, які потрібні їм у майбутньому. Вони мають значну перевагу і більш функціональні, в порівнянні з тим набором.

 

Нове, справді цікаве навчання…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *